JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH

V pondělí 3. 2. zasedly společně děti z 3. a 4. oddělení školní družiny nad pracovními listy, které je vedly k zamyšlení nad svými každodenními povinnostmi.

Kromě školních povinností, děti psaly, jak pomáhají svým rodičům, jaká pravidla a limity mají doma nastaveny a jak je dodržují. Po velmi družné a živé debatě jsme konstatovali, že každý, více či méně má doma povinnosti, které si musí plnit.

Na závěr našeho setkání děti zhlédli 15 minutový  snímek o jedenáctiletém afgánském chlapci, který musel každý den tvrdě pracovat v místní cihelně, aby pomohl otci uživit rodinu. Jeho velkou a jedinou touhou bylo chodit do školy a v dospělosti mít svou vlastní restauraci.

Ve tvářích dětí byl patrný údiv, se kterým celý film sledovaly. Byl to velmi silný zážitek, díky kterému
si děti uvědomily, že to, co je pro některé nepříjemnou povinností, je pro jiné životním snem, který
se možná nikdy nesplní.

 

Zapsala:  Mgr. Martina Habustová

PřílohaVelikost
1.JPG3.54 MB
2.JPG3.89 MB
3.JPG3.79 MB
4.JPG3.87 MB
5.JPG3.77 MB