• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

Mandaly ve výtvarné výchově

Vyznáte se v sobě, ve svých náladách a pocitech? Není snadné identifikovat, co právě prožíváme, co se s námi děje. Zažíváme různá období spjatá s životním cyklem, ročním obdobím, životní situací… a právě teorie velkého kruhu mandaly všechna tato období a spojitosti obsahuje.  Mandaly slouží jako prostředek pro relaxaci a sebepoznání, které jsou takto využívány v arteterapii. Za zakladatele výkladů mandal je považován C. G. Jung.

S dětmi v 7.A a 7.B jsme se snažili se na několik hodin ztišit a prožít si tvorbu mandal jako práci, která je klidová a čistě individuální. V mandalách můžete číst různorodost povah, širokou škálu nálad a momentálního nastavení dětí. Vzniklé práce můžete vidět vystavené v aule naší školy a také na našem YouTube kanálu:

https://youtu.be/Aw1J32LGiQQ

Mgr. Marcela Litomyská