• info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

Podzimní výzva

Během celého podzimu měly děti z 5. oddělení možnost zúčastnit se „Podzimní výzvy“.
a obsahovala 20 aktivit jako hrabání a skok do listí, výrobu zvířátek z kaštanů, sběr jablek nebo pečení z podzimního ovoce. Některé aktivity jsme si s dětmi vyzkoušeli společně v družině, některé dělaly samy a některé s rodiči. Každý kdo se zapojil, si vysloužil alespoň malou odměnu. Ovšem našli se i tací, kteří splnili vše nebo téměř vše. Na ty čekala odměna veliká. Největší odměnou však bylo mnoho veselí a radosti, kterou si děti při plnění úkolů užili.
Za to patří velké díky všem rodičům zúčastněných dětí!

PS: Kdo se těší na jaro? J

Netradiční malování

V týdnech mezi 10. – 21. 1. jsme s dětmi v 5. oddělení zkoušeli namalovat obrázky bez použití štětců. Děti k malování používaly plastové vidličky, nože a lžíce, nebo případně i prsty. Experiment děti moc bavil, netradiční způsob malování si někteří dokonce chtěli zkusit vícekrát. Vznikly tak nádherné výtvory. To nejlepší ale bylo, že jsme si užili spoustu zábavy. Už teď se všichni těšíme, co dalšího nás čeká. J

Bc. et BcA. Veronika Stříbrná

Nadílka u stromečku ve školní družině

Jak už bývá v naší družině zvykem, i letos se děti těšily, co nového dostanou od Ježíška…Na dárky si sice všichni počkali celé vánoční prázdniny, ale hned v pondělí 3. ledna po obědě se dočkali… Každé oddělení dostalo něco, ať už stolní hry, hodnotné knihy a encyklopedie, domečky pro panenky, hrady pro kluky, autíčka, hry na doktora nebo obchod… Radost udělaly dětem stavebnice Cihličky nebo 2 twistry, což jsou taková vozítka poháněné nohama. Teď už si zbývá jen přát, aby nové hračky dětem dlouho vydržely…

Když napadne čerstvý sníh

Kdyby někdo chtěl vědět, jak moc si v 5. oddělení užíváme čerstvě napadaný sníh, tak se dozví, že velice. Někteří staví sněhuláka, někteří se koulují, všichni se ale do družiny vracíme s radostí a tvářemi červenými jako jablíčka. A kdyby to chtěl někdo i vidět, stačí se podívat na fotky.

Halloweenské odpoledne

Po návratu z podzimních prázdnin, jsme si ve školní družině udělali strašidelné „Halloweenské“ odpoledne. Děti ze třetího, čtvrtého a pátého oddělení se převlékly do strašidelných kostýmů, poslouchaly strašidelné vyprávění a vyplňovaly strašidelné kvízy. Proběhly také soutěže, promenáda a vyhodnocení masek zakončené diskotékou. Nedílnou součástí tohoto odpoledne bylo samozřejmě úžasné občerstvení, které dětem připravily většinou maminky, které napekly
a nakoupily samé dobroty. Moc všem rodičům, především však maminkám děkujeme za spolupráci
a péči s jakou nám pomohly toto krásné odpoledne zpříjemnit.

Podzimní tvoření v 1. oddělení

Nejmladší děti v 1. oddělení se nenechávají zahanbit a celý podzim tvoří. Sbírají přírodniny, vyrábějí zvířátka z kaštanů a žaludů, lisují krásné barevné listy a dále s nimi tvoří moc hezké výkresy a dekorace. Pochlubit se mohou na nástěnkách v herně, u vchodu do školy nebo právě nyní. Podívejte se.

Naše město „Klimkovice“

V říjnu proběhl ve 4. oddělení projekt o historii a současnosti Klimkovic. S dětmi jsme se seznámili s dávnou historií založení Klimkovic a postupně jsme cestovali časem až do současnosti. Prošli jsme se také k památné „Lípě“ a do města. Děti nakreslily spoustu krásných pohlednic města a vytvořily nádherný model klimkovického náměstí.
Vše je vystaveno ve vchodu do školy.

Drakiáda

V týdnu od 13. do 22.10 proběhla na školním hřišti „Drakiáda“. Zúčastnily se děti všech pěti oddělení ŠD. I když nám občas počasí nepřálo, přesto se našly dny, kdy děti mohly draky vypustit  a ti tak vystoupali k výšinám.

Lucie Petrovič Fabiánková

Sladké odpoledne

S dětmi se 4. oddělení jsme si zpříjemnili jedno studené říjnové odpoledne smažením palačinek. Naučili jsme se společně udělat těsto, a také jsme zjistili, kolik jej můžeme vlít na pánev. Odměna za práci byla sladká a všem nám chutnalo.

Podzimní věnečky

V týdnech od 4. do 15. 10. jsme s dětmi v 5. oddělení vyráběli podzimní věnečky. Začali jsme tím, že jsme si nasbírali v okolí školy krásně barevné listy, kaštany, žaludy, ořechy a vše co se nám zalíbilo. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet vyřezat z kartonu kolečko pomocí zalamovacího nože. Kolečko jsme pak ozdobili barevným papírem a přírodninami pomocí tavné pistole. Všechny nás to moc bavilo a už teď se těšíme na další tvoření.

Září ve školní družině

• Školní rok 2021/22 jsme zahájili v počtu 5 vychovatelek, 1 asistentka a 130 dětí, které byly rozděleny do 5 oddělení.
  • Družinu navštěvují žáci 1. až 5. třídy ZŠ.
  • Každé oddělení si vytvořilo svá pravidla – Družinovou dohodu o chování v družině.
  • Teplé počasí jsme využili co nejvíce k pobytu venku, na hřišti nebo při vycházkách.
  • Jedno odpoledne jsme věnovali úklidu na hřišti – sběru popadaných větví, aby nám nevadily při hře a panu školníkovi při sekání trávy.:) – viz fotografie

Vážení rodiče,

školní družina Vás vítá ve školním roce 2021/2022 a těší se na spolupráci s Vámi v tomto složení.