• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

ČESKÉ TAJEMNO

Dějiny jsou plné událostí, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností. Záhadné archeologické nálezy, podivné záznamy v kronikách a také tajuplné okamžiky v životě některých proslulých osobností naznačují, že minulost je daleko vzrušivější, než si vůbec dovedeme představit.

Velmi zajímavou besedu si připravil pan Arnošt Vašíček, český cestovatel, scénárista, spisovatel a záhadolog. Poutavě vedl přednášku pro žáky v 8. třídách, do níž zařadil výběr našich největších historických otazníků včetně okolí Ostravy. Rudé hroby na Landeku, Ďáblova bible (Největší rukopis světa skrývá mnoho záhad), Zabila Vojtěcha z Pernštejna smrtící kletba? Spočívá král Hunů na našem území? Co skrývá posvátná hora Radhošť? Poutavě žákům představoval poznatky z archeologických nálezů a poukazoval na záhadné skutečnosti, které doprovázely historické události.

Pan Vašíček věnoval škole některá svá knižní díla s autorským podpisem.

Děkujeme, za obohacující setkání.

Mgr. Miroslava Hoňková