• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

Sbírka pro ukrajinské rodiny na naší škole

Tento týden naše škola přijala několik ukrajinských dětí. Mezi nimi i Valerii, která se velmi dobře adaptovala ve třídě 6.B, další děti jsou v 1.a 2.třídě.

Rodiče českých dětí okamžitě reagovali na sbírku konkrétního ošacení, kterou vyhlásila paní ředitelka. Paní zástupkyně se pak ujala koordinace a třídění těchto věcí. Dnes se ve školní kuchyňce začaly střádat tašky a pytle s pěknými, čistými, mnohdy i novými kousky. Pak přišly maminky, které si s velkou pokorou vybraly hlavně věci pro děti a po pobízení i pro sebe.

Sama jsem včera pečlivě vybírala, co dát na sbírku a přidala jsem do jedné krabice i dopis v ukrajinštině (samozřejmě psaný s pomocí překladače), který snad maminku, která si ho vzala, potěšil. Myslím, že morální podpora je to, co potřebují maminky v této situaci cítit nejvíc.

Tímto bychom chtěli všem rodičům, kteří pomohli dnes a budou pomáhat i při tvorbě komunitního centra na naší škole, moc poděkovat. 

Mgr. Marcela Ševčíková