• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
SVĚTOVÝ DEN VODY V 5.C

SVĚTOVÝ DEN VODY V 5.C

Na 22. března připadá Světový den vody. Rozhodli jsme se s 5.C využít tento den k vyčištění potoka Rakovec a splnění úkolu do soutěže Hledej pramen vody, ve které jsou zapojeny všechny páté třídy z naší školy. První hodinu jsme plnili teoretický úkol – Vodopočty zaměřený na porovnání ceny kohoutkové a balené vody. Také se děti dozvěděly, jaká je průměrná vodní stopa člověka za rok. A moc se divily, jaké je to množství. Potom jsme vyrazili na vycházku k Rakovci. Svou práci děti začaly na odbočce k dálnici a pokračovali jsme až k studánce Pod Chmelníkem, kde jsme si odpočinuli. Všechny děti se projevily jako velcí milovníci přírody a chtěly moc pomoci vodě v potoce, aby mohla volně téct. Silní kluci vytahovali velké větve, děvčata čistila potok od listí. Byli jsme celí od bláta, ale bylo nádherné slunečné počasí. Vycházku jsme si tedy náramně užili a udělali dobrou věc pro přírodu.

Mgr. Hana Filipová

A zde je hodnocení dětí:

Dnešní den hodnotím 12/10. Nejen, že jsem vyčistil vodu, ale i přírodu. Našel jsem např. kanystr, obal od granulí, od cigaret. Dnešní den byl prostě výborný a chtěl bych ho prožít znovu. – Pavel Gráf

Dneska to bylo super, uklidili jsme potok, který byl dost špinavý od klacků a listí. – Filip Jaroš

Kdybych dnešní den mohla ohodnotit, bylo by to 10/10. Bavilo mě čistit potok. Byl to super zážitek se třídou. Navíc bylo moc hezky. – Anežka Pokorná

Pomohli jsme přírodě a taky jsme se pobavili. Poznala jsme také krajinu Klimkovic, která je mega hezká. Bylo teplo, svítilo sluníčko, takže super. – Stela Čechovská

Dnešní den byl fajn. Šli jsme k medvědí studánce a natrhala jsme si medvědí česnek. A spadla jsem do blátaJ.-.Jana Kaštovská