• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
MOBILNÍ PLANETÁRIUM

MOBILNÍ PLANETÁRIUM

Mobilní planetárium v tělocvičně naší školy.

Také v tomto školním roce jsme se rozhodli využít možnost pozvat mobilní planetárium k nám. A tak byl v pondělí 13. února 2023 v naší tělocvičně instalován velký neprůhledný stan umožňující sférické promítání vzdělávacích filmů na půlkruhovou kopuli planetária. Uvnitř jsme rozložili žíněnky a děti mohly vleže sledovat nad sebou vybraný program. Pro žáky třetích a čtvrtých tříd byl připraven film “ Voda, zázrak života.“ Zopakovali jsme si koloběh vody a celý tento proces jsme prožili s kapkou, která své putování začala v řece, dostala se do moře, na poušť, na vrcholky vysokých hor, byla vločkou, párou a kapičkou. Pro žáky pátých tříd byl připraven program „Vesmír kolem nás“. Žáci se seznámili se Sluncem, planetami naší Sluneční soustavy, jejich měsíci, vesmírnými expedicemi a sondami. Viděli složitou techniku dalekohledů a objektivů na pořizování detailních vesmírných fotografií. Vše bylo srozumitelně dětem vysvětleno. Pomocí animací se mohli pohybovat vesmírem z planety na planetu. Na závěr nechybělo několik informací o souhvězdích. Všichni jsme odcházeli nadšeni z úžasného zážitku. Zpětná vazba od dětí je toho důkazem.

Planetárium bylo super. Moc jsem si to užila a také jsem se něco nového naučila.

Baruška Galejová

Bylo to zajímavé a ohromující bylo to posunování s oblohou.

Štěpán Matečný

Mgr. Naďa Danková