• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
SETKÁNÍ S ODBORNÍKEM

SETKÁNÍ S ODBORNÍKEM

Žáci osmých ročníků se mohli v rámci mezioborového propojení setkat s významnou osobností našeho regionu.

Prezentaci své práce a projektů nám přijel představit pan David Čani – potápěč, trenér a manažer Českého národního týmu, držitel národního hloubkového rekordu v potápění, konstruktér a Člen České Speleologické Společnosti / ZO 702 – Hranický kras. Představil nám přírodní vědy v praxi.

Žáci se seznámili s technikou, používanou při průzkumu nejhlubší sladkovodní propasti světa – Hranické propasti. A také nakoukli pod pokličku dalších naplánovaných aktivit, jako je například dokument DECH, který se natáčel v osmitisícových Himalájích a v těchto chvílích se přesouvá pod vodu Hranické propasti. Žáky rovněž velice zajímalo, jak si udržet psychickou pohodu v tak náročných situacích a také správná životospráva či fyzický trénink.

Ing. Marcela Hurníková