ŽLUTÉ KYTIČKY

vykvetou už ve středu 10. května.

Základní škola Klimkovice se jako další tisíce dobrovolníků i v tomto roce zapojuje do celostátní sbírkové akce s názvem Český den proti rakovině, která proběhne ve středu 10. května 2023. Žáci klimkovické školy v tento den obléknou žlutá trička a vyrazí nabízet kytičky tentokrát se světlemodrou stužkou.

Hlavním tématem letošní sbírky je prevence nádorů průdušek a plic a jejím cílem je získání finančních prostředků na nádorovou prevenci, zlepšení života pacientů a podporu onkologického výzkumu. Ke každé kytičky dárce obdrží i letáček s informacemi, jak snížit riziko tohoto onemocnění.

I vy můžete zakoupením žlutého kvítku měsíčku lékařského v minimální hodnotě 20 Kč podpořit boj proti rakovině.

V případě zájmu předejte finanční prostředky do 10. 5. třídním vyučujícím nebo si kytičky můžete zakoupit v Kulturním a informačním středisku Klimkovice.

Za každý příspěvek předem děkujeme.

Třída 9.C