• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
NOVÝ RODILÝ MLUVČÍ NA NAŠÍ ŠKOLE

NOVÝ RODILÝ MLUVČÍ NA NAŠÍ ŠKOLE

Alex Chimanse v loňském školním roce úspěšně dokončil své magisterské studium a ke zklamání našich žáků ukončil i působení na naší škole.

 Australanka Daniela zůstala a k ní přibyl neméně sympatický mluvčí indického původu Vineeth Noronha.

Mladík Vineeth ihned zaujal žáky svou bezprostředností, zajímavým povídáním o rodné Indii, tradicích, zvycích a jídle. K povídání o jídle jsme mu připravili malou ochutnávku českého chilli z naší zahrádky, protože si posteskl za pikantní indickou kuchyní, která mu v Česku chybí. Samozřejmě pro něj naše chilli nebylo dost pálivé. Tousty ochutnávaly i děti, povídaly si a poslouchaly zajímavé příběhy z Indické mytologie. Vineeth hodinu zpestřil hrou na kytaru a krásným zpěvem, což se žákům velmi líbilo, neboť zahrál na současnou notu skladbu Without you od The Kid Laroi.

Daniela a Vineeth se střídají v hodinách osmých a devátých ročníků ve středy a pátky a naši vyučující anglického jazyka jim v hodině asistují – někdy třeba přípravou jídla.

Mgr. Marcela Ševčíková