• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
PROJEKTOVÝ DEN FINANČNÍ GRAMOTNOST

PROJEKTOVÝ DEN FINANČNÍ GRAMOTNOST

V pátek 29.9.2023 se žáci a žákyně ponořili do světa financí.

Veškeré aktivity byly zaměřeny prakticky na situace z každodenního života. Dostali se k tématům, které se jich přímo dotýkají nebo v nejbližší době dotýkat budou. Pomocí různých aplikací si vyzkoušeli, jak sestavit dlouhodobý rozpočet, s jakými příjmy a výdaji musí počítat, jaká rizika se mohou objevit a v neposlední řadě, jak na ně být připraveni či jak jim rovnou svým chováním předcházet. Seznámili se s internetovým bankovnictvím. Věnovali se také různým rizikovým situacím jako je investování, jak se nenechat podvést a nepřijít o své peníze. Diskutovali o vlastních a rodinných rozpočtech, jak si vytvořit rezervu, kde ušetřit, ale také kam třeba investovat. Témata  se učitelé snažili přiblížit žákům zábavnou formou, ale s důrazem na to, že v dnešní době je dobré mít své finance pod kontrolou.

Mgr. Markéta Strakošová