• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
Žáci 4. ročníku navštívili Městský úřad v Klimkovicích

Žáci 4. ročníku navštívili Městský úřad v Klimkovicích

V hodinách vlastivědy jsme se věnovali našemu městu Klimkovicím.

Vyprávěli jsme si o historii města, významných osobnostech, o památkách. Žáci měli také zájem o současné dění, chtěli se dovědět, kdo naše město řídí, jak to tady funguje. Ve středu 19. října jsme se vypravili přímo do historické budovy zámku, kde sídlí městský úřad. Velmi mile nás přivítala paní Mária Bílková, která byla naší průvodkyní. Dostali jsme se do míst, kde jedná zastupitelstvo města, prohlédli jsme si obřadní síň, kanceláře i další místnosti. Po krásném renesančním schodišti jsme vystoupali do nejvyššího patra. Největší úspěch však mělo sklepení. Návštěva městského úřadu pro nás byla velmi zajímavá, získali jsme i spoustu informací a udělali si obrázek, co vše mají zaměstnanci úřadu na starosti. Náš veliký dík patří paní Marii Bílkové, která nás provázela a trpělivě odpovídala na všetečné otázky.

                                                 Mgr. Naďa Danková