• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

Leden ve druhém oddělení

Měsíc leden a nový rok jsme v družině zahájili rozbalováním dárku. A že jich bylo! Děti dostaly nové stavebnice, stolní hry, a dokonce na ně čekala i nová kuchyňka. V tomto měsíci jsme se zaměřili na dvě témata. Jedním z nich bylo „zvířátka v zimě“. Děti kreslily a malovaly, navrhovaly a tvořily z kostek ptačí krmítka. Díky sněhové nadílce jsme byli na školní zahradě pozorovat stopy zvířat ve sněhu. Povídali jsme si a ukazovali na obrázcích zvířata, které v zimě spí, a které ne a taktéž o ptácích stěhovavých a stálých. Druhým tématem byly zimní sporty. Ukazovali jsme si známé i méně známé zimní sporty, pouštěla jsme videa, aby děti měli představu. Pantomimou děti předváděly a hádaly konkrétní zimní sport, který si vylosovali. Pro děti jsem také připravila různé hádanky, skládačky a doplňovačky.

Lucie Petrovič Fabiánková