• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

Emongo ve školní družině

V pondělí 18. března 2024 do školy zavítala africká taneční skupina Emongo, pocházející z Konga. Děti se nejprve dozvěděly plno zajímavostí o životě v Africe, například, že je úředním jazykem francouzština, národním zvířetem okapi, jak se liší život na vesnici bez vody a elektřiny a ve městě. Zaujalo nás, že ve škole má paní učitelka na starost 80 žáků, proto musí být ve třídě absolutní klid. Kdo zlobí, dostane na zadek a doma ještě jednou, protože škola je velmi drahá a děti si váží toho, že v ní mohou být. Skupina hrála na bubny, děti tleskaly a naučily se píseň, kterou Paula doprovázely. Děti také tančily převlečené do afrických kostýmů za velkého potlesku ostatních. Děti si ale také vytleskaly své vychovatelky, aby se i ony předvedly v rákosových sukních při africkém tanci. Tanec byl fyzicky velmi náročný, ale jako kdyby nabíjející energií. Následoval „africký vláček“ tělocvičnou a poté si děti mohly koupit na památku africké náramky, náhrdelníky a slony pro štěstí. Akce se nám moc líbila a možná jsme tyto hudebníky nepozvali do naší školy naposled😊.

Lenka Buroňová