• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
POLŠTÍ ŽÁCI V NAŠÍ ŠKOLE V RÁMCI PROGRAMU ERASMUS

POLŠTÍ ŽÁCI V NAŠÍ ŠKOLE V RÁMCI PROGRAMU ERASMUS

Ve dnech 13.-17. května navštívilo naší základní školu šest žáků ze 7. ročníku polské základní školy č. 6 v Mikołówě.

Přijeli se svými dvěma učitelkami v rámci programu Erasmus. Ve škole se podívali do různých hodin a měli tak možnost vyzkoušet si českou výuku. Zapojili se např. do matematiky, tělesné výchovy, informatiky. Absolvovali dokonce projektový Den zdraví. V anglickém jazyce se procvičili v konverzaci se svými českými protějšky a rodilým mluvčím Vineethem. 

Dvakrát si vyjeli na výlet i s našimi žáky. Podívali se do Hornického muzea Landek a na exkurzi do Dolní oblasti Vítkovic. Odpoledne si realizovali svůj program a navštívili Pustevny a ostravskou ZOO. 

Noví spolužáci i škola se polským dětem líbila a klidně by přijeli znovu. Naše škola bude mít příležitost přivítat další žáky z programu Erasmus na podzim tohoto roku. Tentokrát přijedou z naší spřátelené školy – Szkola Podstawowa nr. 3 v Mikołówě.

      Mgr. Hana Filipová