• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

Projektový den 2. stupně – FINANČNÍ GRAMOTNOST

Projektový den proběhl 22. 3. 2022 a jeho cílem bylo zasvětit žáky 2. stupně do světa finančních produktů. Být finančně gramotný je v dnešním světě k nezaplacení, ale není vždy lehké se v něm orientovat. Proto jsme se celý den věnovali různým tématům z této oblasti. Podívali jsme se na to, jak funguje internetové bankovnictví, jaké produkty nám nabízejí nejen banky a jak velké riziko jsme schopni v oblasti financí zvládnout. Vedli jsme diskuze na téma rodinný rozpočet a na příkladech jsme se jej snažili propočítat a reálně přijít na to, jak může rodinný rozpočet fungovat. Snažili jsme se zorientovat v oblasti finančních pojmů a vysvětlit ty, na které nejčastěji narážíme v běžném životě. Jednotlivé projektové bloky byly věnovány úvěrům, hypotékám, investicím i dluhovým pastím. Žáci si vyzkoušeli modelové příklady a snažili se přijít na kloub tomu, jak nejlépe zvládnout různé životní situace. Žáci 9. tříd se zapojili do interaktivní soutěže – Rozpočti si to!, jež se zaměřila na rozvinutí finanční gramotnosti v oblasti hospodaření domácností. Různorodé zábavné a interaktivní aktivity, modelové situace a příklady ze života jsou klíčem k pochopení této oblasti.

Mgr. Markéta Strakošová