• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
Návštěva Divadla loutek v Ostravě žáky 4. a 5. ročníku

Návštěva Divadla loutek v Ostravě žáky 4. a 5. ročníku

V úterý 3. května navštívili žáci 4. a 5. ročníku Divadlo loutek v Ostravě, aby zhlédli představení Ronja, dcera loupežníka.

Tato švédská pohádka Astrid Lingrenové je dětem známá v knižní podobě. Někteří ji znají jako animovanou pohádku z televize. Je to příběh o veliké síle přátelství. Ronja a Birk jsou děti náčelníků dvou znepřátelených loupežnických rodů. Aby své přátelství obhájili, čeká je veliká zkouška. Opustí domovy a žijí celé léto v divokém lese plném nadpřirozených bytostí. Brzy zjistí, že to dokážou, jen když budou držet při sobě. Nakonec i jejich neústupní tátové pochopí, že přátelství je jedna z nejcennějších věcí.

Představení děti velice zaujalo, scéna, loutky, hudba, kostýmy navodily tu správnou atmosféru. Malí diváci se přenesli do tajemného severského lesa plného loupežníků, větrnic, skřítků šedivíků  a čumbrků. Prožili si napínavý příběh Ronji a Birka. Návštěva divadelního představení nám přinesla mnoho námětů k další práci v hodinách čtení i výtvarné výchovy.

Mgr. Naďa Danková