• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
Odborný workshop na Střední škole zahradnické

Odborný workshop na Střední škole zahradnické

Spolupráce v rámci projektu OKAP.

Vybraní žáci 8. ročníku, se zájmem o přírodovědné předměty, se těsně před prázdninami zúčastnili odborného workshopu v laboratořích na Střední škole zahradnické v rámci projektu OKAP (Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v Moravskoslezkém kraji).

Pracovali na badatelských úkolech jak v laboratoři chemie, tak v přírodovědné učebně.
Pomocí chemických reakcí nafukovali balonky, pozorovali chrlící sopky, psali tajným písmem. Vyzkoušeli si izolovat DNA ze zeleniny, zkoumali pod mikroskopem hmyz, korýše, tělní pokryv bezobratlých a obratlovců.

V říjnu se žáci 9.C mohou těšit na další workshop, tentokrát zaměřený na podzimní zahradničení a podzimní dekoraci.

Mgr. Kateřina Chrapková