• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
AKVAREL V PLENÉRU

AKVAREL V PLENÉRU

Konečně jsme se dočkali babího léta a se třídou 6.A a 6.C jsme malovali v areálu naší školy.

Zkoušeli jsme techniku akvarelu, která není tak jednoduchá, jak si někteří doteď mysleli. Dětem se dařilo vystihnout barvy podzimních stromů, oblohy a někteří se naučili barvy vrstvit tak, aby zůstaly transparentní a čisté.

Akvarelové barvy jsou vyrobeny ze směsi barviva a pojidla (arabské gumy) rozpustného ve vodě. Nemají výrazné krycí vlastnosti jako třeba olejové nebo akrylové barvy. Jejich kouzlo spočívá v možnosti vytvořit svěžíjiskřivě průsvitnou malbu buď postupným nanášením barevných vrstev či využitím vzájemné mísitelnosti a rozpíjení barev. 

Výsledky našich prací můžete vidět v aule naší školy.

Odkaz na video: https://youtu.be/IzH08lKaRYU

Mgr. Marcela Ševčíková