• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
VYCHÁZKA S MĚSTSKOU POLICIÍ

VYCHÁZKA S MĚSTSKOU POLICIÍ

Ve dvou listopadových dnech se naši prvňáčci zúčastnili dopravní vycházky do okolí školy.

Účelem této akce bylo zvýšení bezpečnosti našich prvňáků v silničním provozu. Před školou nás čekali 3 policisté z místního oddělení Městské policie v Klimkovicích. Paní kom. Monika Staňková žákům před školou rozdala reflexní pásky a vysvětlila jim základní pravidla pro bezpečné přecházení silnice. Děti mohly nahlédnout i nastoupit si do policejního vozu, jež se předvedl v plné parádě i s rozsvícenými majáky. Nikomu se naštěstí nepodařilo zpustit houkačku.
Pak už jsme se seřadili do dvojic. První a poslední žákyně útvaru si na sebe oblékly reflexní vesty. Naše cesta vedla na policejní služebnu na náměstí do Klimkovic. Šli jsme přechodem pro chodce u školy, přecházeli jsme vozovku bez označení zebrou, cestou jsme museli obejít kontejner na cestě a správně se seřadit, když se nedalo jít po chodníku, protože na něm byla překážka. „Takže krásně za sebe a jeden za druhým.“ U každého překonání vozovky se jednotlivé dvojice nesměly zapomenout
rozhlédnou vlevo, vpravo a znovu vlevo. Když se tak stalo, vrátila je paní policistka zpět a zopakovali si to znovu. Policisté nám ukázali, jak přejdeme přes přechod hlavní silnice dole u kina. Pomocí terčíku zastavili dopravu, i když už semafor ukazoval červenou pro chodce. Vysvětlili dětem, že kdyby se to stalo i jim, nemají se nikdy uprostřed přechodu otočit a vracet se zpět, ale vždy svou cestu co nejrychleji dokončit. Následovala krátká prohlídka služebny. Kolem Hrušky a přes kruhový objezd jsme se vraceli známou trasou zpět ke škole. Ještě jsme si zopakovali znalost několika dopravních značek míjených cestou. Ve škole prvňáci dostali motivační dárky v podobě reflexního srdíčka pro zavěšení na aktovku, samolepky, pexesa, záložky i pracovní sešit s dopravní tematikou. Také od policistů dostali úkol: „Naučte to doma rodiče a sourozence.“
Děkujeme Vám, naši policisté, za starostlivost i pomoc, žáci z 1.A a 1.B
paní učitelky Nelly Kavalová a Radka Maršálková