• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
VINCENT – HORROR COMIC IN ROBOTEL

VINCENT – HORROR COMIC IN ROBOTEL

K svátku Halloween patří hororové příběhy.

 V angličtině jsme zhlédli krátkometrážní animovaný příběh Vincent.

https://www.youtube.com/watch?v=fxQcBKUPm8o

Jedná se o debut slavného režiséra Tima Burtona. Příběh je o sedmiletém chlapci Vincentovi, který má, řekněme, až příliš velkou fantazii. Celý příběh je rýmovaný a namluvil ho herec Vincent Price.

Žáci nejprve dostali báseň k překladu, aby pochopili, o čem je a mohli s ní dále pracovat. Poté obdrželi v učebně Robotel zadání do dvojic (kdy byli spárovaní a mohli se tak snáze domlouvat) vytvořit komiks, kde by zachytili důležité okamžiky z příběhu. Jelikož jedna vyučovací hodina je na takový úkol krátká, dokončili práce doma a poslali jej přes Google Classroom.

Většina žáků z 8.C se s úkolem dobře vypořádala, propojili svůj kreativní um a znalost anglického jazyka a vznikly zajímavé práce, které vystihují 6-ti minutové dílko Tima Burtona v šesti oknech komiksu.

 

Mgr. Marcela Ševčíková