• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
HALLOWEEN V 5.B

HALLOWEEN V 5.B

V pondělí 31. 10. přišly děti do školy v rozmanitých kostýmech, nalíčené a některé vypadaly opravdu hrůzostrašně.

 Proč? Výuku jsme pojali „halloweensky“ a ve všech předmětech zavládla halloweenská nálada.

Děti např. pracovaly s textem, ve kterém se dozvěděly základní informace o tom, odkud se Halloween vzal, kde a kdy se slaví, nebo jaké k němu patří symboly. Také řešily rozmanité slovní úlohy, luštily příklady ukryté v halloweenských symbolech, nebo se musely propočítat k obrázku, který ukrýval jeden ze symbolů tohoto svátku. Dále si překládaly halloweenské symboly do angličtiny, poté je počítaly a procvičovaly si psaní anglických číslovek.

Třešničkou na dortu bylo pozvání třídy 7. B, která si pro nás připravila rozmanitý program. Děti řešily halloweenský kvíz, luštily anglickou křížovku, upekly si krvavé prstíky a pokud chtěly, mohly se nechat strašidelně nalíčit. Nakonec si zahrály dobrodružnou hru Palermo.

Všichni jsme si tento den maximálně užili a už se těšíme na další projektový den.

Mgr. Vendula Richterová