• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
PO STOPÁCH TUTANCHAMONA

PO STOPÁCH TUTANCHAMONA

V pondělí 12.12. jsme navzdory chumelenici vyrazili s žáky 7.A, 7.B a 7.C poznávat historii do Brna.

 Velkolepá výstava Tutanchamon – jeho hrobka a poklady nás přenesla do starověkého Egypta. Každý návštěvník výstavy obdržel audioprůvodce a mohla začít dechberoucí podívaná. Přesně před 100 lety totiž objevil Howard Carter hrobku mladičkého faraona se zlatými poklady, které dodnes fascinují celý svět. Na výstavě nechyběla filmová projekce,  díky které jsme mohli sledovat houževnaté pátrání, objevování a otevírání hrobky. V dalších místnostech nás ohromily vzácné sošky, poklady, zlaté masky, amulety a šperky. Detailně jsme si mohli prohlédnout zlaté sarkofágy, v nichž byl panovník uložen. Také jsme zjistili, že důvod smrti mladého faraona není zcela jasný. Každý žák se přenesl tisíce let zpět a mohl získat reálnou představu o životě faraonů.  Po zhlédnutí výstavy jsme zamířili na Zelný trh a do centra města. Tato dobrodružná dějepisná exkurze po stopách starověké civilizace nás velmi obohatila.

Mgr. Petra Řeháčková