• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
VELIKONOČNÍ PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ V PRVNÍCH TŘÍDÁCH

VELIKONOČNÍ PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ V PRVNÍCH TŘÍDÁCH

Ve třech předvelikonočních dnech jsme se s dětmi věnovali tradicím jarních svátků. 

Hráli jsme si s písmenky a slovy, poznali jsme původ a význam slova Velikonoce, seznámili jsme se s velikonočními zvyky i pranostikami a pověrami, které se týkají těchto dnů. Už známe Pašijový týden, víme, co který den znamená, co symbolizují jednotlivé velikonoční symboly. Slyšeli jsme koledy z různých míst naší vlasti a některé jsme se naučili. Vyseli jsme semínka řeřichy,  takže určitě budeme mít po zeleném čtvrtku celý rok pevné zdraví. Víme, kdo je malérečka, známe i legendu o vzniku malování kraslic a umíme si Velikonoce spojit i s událostmi křesťanského života. Ve volnějších chvílích jsme stihli několik velikonočních omalovánek, i velikonoční počítání a luštění se našlo. Také jsme přečetli krátký příběh o pletení karabáče a karabáč umíme pojmenovat i jinými slovy, jako tatar, žíla, korbáč, pomlázka, šlahačka apod. Na závěr jsme si vyrobili jarní kytičku.

My jsme na Velikonoce připraveni a přejeme veselé Velikonoce Vám všem.

Mgr. Radka Maršálková a Mgr. Nelly Kavalová