• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
ASKING FOR AND GIVING DIRECTIONS IN ENGLISH

ASKING FOR AND GIVING DIRECTIONS IN ENGLISH

Aktivita v anglickém jazyce.

V sedmých ročnících jsme se v angličtině seznámili s tím, jak se zeptat na cestu a zároveň, jak někoho správně navést. Děti si měly připravit svou mapu a přinesli si autíčka. Ve dvojicích si pak procvičovaly cestování po městě. Poté dostal každý z nich cedulku s nějakým místem ve městě, rozestavily se po třídě a dvojice, kdy jeden hrál řidiče a druhý navigaci, jezdili na různá místa ve městě. Žáci se prostřídali, několikrát přestavěli město a upevnili si tak i slovní zásobu, která se jim může velmi hodit například o prázdninách, kdy budou cestovat do cizích zemí a budou potřebovat zeptat se na cestu. Ne všude totiž funguje wi-fi nebo navigace.

https://www.youtube.com/watch?v=E_XABJcJRDI

Mgr. Marcela Ševčíková