• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ

Poděkování všem dárcům.

   Ve středu dne 10.5.2023 se Základní škola Klimkovice již tradičně zúčastnila dalšího ročníku Českého dne proti rakovině, každoroční veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha.

   Tématem letošní sbírky byla prevence nádorů průdušek a plic. Snahou této neziskové organizace je již 32 let snížení úmrtnosti na nádorová onemocnění v České republice. K dosažení tohoto cíle se zaměřuje na prevenci nádorových onemocnění a výchovu ke zdravému způsobu života, zlepšení kvality života onkologických pacientů a podporu výzkumu a vybavení pracovišť.

   Zakoupením kvítků měsíčku lékařského, které nabízeli žáci v budově školy a ve městě Klimkovice, jste i vy mohli sbírku podpořit. Rodiče, žáci naší školy, její zaměstnanci a veřejnost přispěli na boj proti této vážné nemoci celkovou částkou 11 502 Kč.

   Všem dárcům upřímně děkujeme.

Mgr. Zuzana Malíková a třída 9.C

 
Den proti rakovině