• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
ROBOTICKÉ STAVEBNICE NA 1.STUPNI

ROBOTICKÉ STAVEBNICE NA 1.STUPNI

Informatické myšlení pomáhá dětem připravit se na budoucnost.

Není jen pro programátory, je pro všechny……..Jedno z hesel nové informatiky vyučující se u nás ve škole. Žáci se již od nejnižších ročníků postupně seznamují s ovládáním digitálních zařízení. S přibývajícími zkušenostmi si na 1. stupni projdou základy programování, kódování a modelování. Pro rozvoj těchto dovedností využíváme i mimo jiné robotické stavebnice, které děti baví. K dispozici máme třeba LEGO Education WeDo. Jedná se o sadu věnující se vědě a technice s doprovodným softwarem pro základní programovací prostředí. Další báječnou aktivitou v hodině informatiky je práce se ScottieGo. Tato hra moderním způsobem propojuje multimediální edukační aplikaci s reálnými kostičkami pro sestavení algoritmů. Mezi oblíbené řadíme i VEX 123. Souprava VEX disponuje rovnou třemi možnostmi programování – pomocí robota, kodéru a tabletu. Některé pojmy znějí poněkud složitě pro výuku na prvním stupni, ale věřte, že děti si se stavebnicemi hravě poradí.