• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
ROBOT OZOBOT

ROBOT OZOBOT

15. června vycestovali členové ICT klubu do Ostravy do Velkého světa techniky, kde byl pro ně připraven vzdělávací program Robot Ozobot.

 Cílem tohoto programu je přiblížit dětem základy vizuálního programování a pochopit princip fungování barvocitlivých senzorů. Žáci hravou formou získali znalosti k vytvoření funkčního programu pro sledování trasy a seznámili se s reálným využitím tohoto typu robota.

Ozobot je miniaturní robot, jehož schopnosti jsou založeny na optických senzorech. Děti programovaly roboty pomocí kresby barevných kódů – tzv. ozokódů, zaujatě kreslily pro robota vlastní cesty a pomocí tabulky s nápovědou dávaly robotům různé povely – např. rychle, pomalu, doprava, doleva, přeskoč, zatoč se jako tornádo apod. Následně sledovaly, jak se jim to podařilo a jak jejich robotek po čarách „cestuje“. Program se všem moc líbil.

Mgr. Lucie Kovařčíková