• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
Hello Erasmus Days

Hello Erasmus Days

V pátek 13. 10. 2023 proběhla na Gymnáziu Hello v Ostravě-Porubě v rámci Hello Erasmus Days soutěž v anglickém jazyce.

 ZŠ Klimkovice reprezentoval tříčlenný tým z  9. B v soutěži Hellotalks. Jednotlivé týmy se dozvěděly téma na místě a měly dvě hodiny na přípravu prezentace v anglickém jazyce. Své závěry pak představili odborné porotě. Žáci museli prokázat nejen komunikační dovednosti a úroveň zvládnutí jazyka, ale i prezentační dovednosti a digitální gramotnost. Hodnotila se i originalita, kontakt s publikem, úroveň zpracování. A jaké bylo soutěžní téma? Jak vidíme naši budoucnost s umělou inteligencí. Náš tým v soutěži podpořila celá třída, pro kterou byly připraveny doprovodné workshopy. Na stanovištích na ně čekaly zajímavosti o zemích v angličtině, soutěže a hry, které pro ně připravili žáci gymnázia. Mohli také ochutnat lahůdky z různých koutů světa či vyzkoušet virtuální realitu. Přestože se náš tým neumístil na stupních vítězů, obstál v konkurenci dalších 9 týmů. Žáci strávili příjemné dopoledne, během něhož měli možnost komunikovat v cizím jazyce a znovu si potvrdit, že znalost cizího jazyka jim otevírá další možnosti při výběru povolání.

Mgr. Monika Richterová