• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

Adventní čas v prvním oddělení

V prosinci roku 2023 jsme s dětmi prožili krásný čas. Nezaháleli jsme ani chvilku. Vše začalo už při vyrábění ozdob pro prodej k Vánočnímu stromu, kdy děti pomáhaly, jak se dalo. Vyzdobili jsme si stromeček, děti dostaly k Mikuláši sladkou odměnu. Četli jsme v tomto čase krásné vánoční příběhy z knih Adventní čas, Vánoce nebo z knih a časopisů. Povídali jsme si o zvycích u nás doma a o Vánocích ve světě. Poslouchali a zpívali jsme celý měsíc koledy. Zhlédli jsme vánoční filmy – Sám doma, Popelku, Vánoce v New Yorku, Mickeyho Vánoce…Vyráběli jsme krásné dekorace a obrázky – svícínky si děti odnesly domů, výkresy zdobily hernu i školu. Nejlepší byl ale 3. leden v novém roce, kdy děti dostaly letos spoustu hraček při nadílce – garáže, kamióny a auta, dopravní koberec, panenky, kuchyňku, domeček pro panenky, pokladnu, vláčkodráhu, fotbálek, hokej a deskové a společenské hry.
Děti měly velkou radost a já s nimi😊.

 

Lenka Buroňová