• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
DRAMATICKÁ VÝCHOVA VE VÝUCE ANGLICKÉHO JAZYKA

DRAMATICKÁ VÝCHOVA VE VÝUCE ANGLICKÉHO JAZYKA

Se žáky 8. ročníku jsme probírali minulé časy.

 Čas minulý prostý a minulý průběhový jsme si demonstrovali na notoricky známé pohádce o Červené karkulce. Nejprve žáci do učebny Google Classroom dostali k doplnění text. Poté jsme měli čtenou zkoušku, kdy si rozdělili role a zkoušeli si je. Ve třetí hodině jsme si zahráli scénky jednotlivých skupin.

Cílem hodiny nebyl nácvik scénky. Cíl byl prostřednictvím dramatických technik a metod automatizovat, popř. oživit znalosti a prohloubit dovednosti v jazyce. Pracovali jsme s příběhem, texty, též s improvizací, pantomimou. Žáci si zvědomili použití minulých časů a taky se velmi dobře bavili 😊

https://youtu.be/Fs5wYIGusTY?si=s8aHsaWPEiLAGeR9

Mgr. Marcela Ševčíková