• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
INFORMATIKA VENKU

INFORMATIKA VENKU

Jaro přišlo letos brzy a sluníčko nás lákalo ven už 9. dubna.

A tak všechny děti zvedly ruku, že ano, že si uděláme speciální hodinu informatiky.

„Novou informatiku“ se nemusíme učit vždy u počítače, můžeme si užít pohyb venku na čerstvém vzduchu a spolupráci se spolužáky ve skupinách. Inspirovali jsme se tzv. unplugged CS výukou informatiky, která nepotřebuje ani počítače, ani tablety, ani žádnou jinou techniku. Vystačí si s papírem, kartami, tužkou, pastelkami, …

Dnes jsme se věnovali šifrování a kódování zpráv a informací. Žáci navrhovali a porovnávali různé způsoby kódování dat, používali znakové sady, pracovali ve skupinách, řešili spolu problém, spravedlivě si měnili role, pomáhali si. Také jsme toho dost naběhali…

Třída 6. A a Mgr. Renáta Nejezchlebová