• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
ZLEPŠI SI TECHNIKU

ZLEPŠI SI TECHNIKU

Osmáci a deváťáci se zúčastnili programu Vysoké školy báňské v ostravě.

Dne 18. dubna vybraní žáci naší školy navštívili Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě. Konala se zde akce „Zlepši si techniku“, která si klade za cíl probudit u mladých lidí zájem o technické obory. Do programu se zapojilo 35 pracovišť VŠB-TUO ze sedmi fakult a dvou výzkumných center. Pro účastníky ze základních i středních škol si studenti a jejich učitelé připravili různá zajímavá interaktivní stanoviště s ukázkami a úkoly.

Hlavním bodem dne však byla fyzikální show popularizátora vědy Michaela Londesborougha. Jeho představení SVĚTLO A ZVUK nás bavilo audiovizuálními efekty, ale také jsme se dozvěděli mnoho nových poznatků. Naše skupina se také zúčastnila přednášky Zábavná matematika a zastřílela si v Laser game. Bylo to velmi příjemné dopoledne s nově nabytými informacemi.

Anna Bálková, Daniela Tomášková, VII.B, Mgr. Jana Sýkorová, Mgr. Renáta Nejezchlebová