• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

Ochránci přírody v jedničce

V dubnu si i naše oddělení připomenulo Den Země, a to projektovým týdnem „Ochránci přírody“.  Děti už ve školním vyučování na toto téma měly projektový den, takže ekologické a přírodovědná tématika jim není neznámá. V družině jsme si povídali o chování lidí na Zemi, co je správné a co ne, jakým způsobem i malí mohou planetě pomoci. My třeba třídíme odpad, šetříme papíry na kreslení i na utírání rukou, uklízíme si hřiště. Vyplňovali jsme pracovní listy, na vycházce hledali barevné kontejnery a popelnice a vymýšleli, co do nich patří. Děti v tomto směru byly moc šikovné. Proto když nastala hra v družstvech – bojovka o Ochraně přírody a potom také bojovka venku jednotlivců – děti nebyly vůbec zaskočeny. Správné odpovědi věděli všichni.

Projektový týden jsme ukončili kresbou na chodník před školou jako každý rok. Sice trochu později kvůli špatnému počasí, ale na sluníčku se kreslilo báječně. Všichni byli odměněni.

Lenka Buroňová