• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ

Ve středu dne 29.9.2021 se Základní škola Klimkovice jako jeden z mnoha dobrovolníků po celé zemi již po několikáté zúčastnila jubilejního 25. ročníku Českého dne proti rakovině, nejstarší sbírkové akce v České republice.

   Tématem letošní sbírky, kterou od roku 1996 pravidelně pořádá Liga proti rakovině Praha, byla nádorová onemocnění ledvin, močového měchýře a prostaty. Cílem této neziskové organizace je snížení úmrtnosti na zhoubné nádory v České republice prostřednictvím dlouhodobých programů, kterými jsou prevence rakoviny a výchova ke zdravému životnímu stylu, zlepšení kvality života onkologických pacientů a podpora výzkumu a vybavení pracovišť.

   Zakoupením kvítků měsíčku lékařského, které nabízeli žáci v budově školy nebo byly k prodeji v Kulturním a informačním středisku, jste i vy mohli sbírku podpořit. Rodiče, žáci naší školy, její zaměstnanci a obyvatelé města Klimkovice přispěli na boj proti této vážné nemoci celkovou částkou 14 232 Kč.

   Všem přispěvatelům upřímně děkujeme. 

Mgr. Zuzana Malíková