• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice

JAK NÁM LENTILKY ZPESTŘILY HODINU MATEMATIKY

Žáci 5.A si měli do školy přinést krabičku lentilek. Netušili, co je čeká, ale velmi se na páteční hodinu matematiky těšili.

Pomocí sladkých bonbónků jsme se učili třídit objekty podle podobných vlastností (barev), počítali a porovnávali je. Ve skupinkách jsme pak vytvořili sloupcový graf, posílili spolupráci a sebeovládání. Bylo totiž hodně těžké vydržet až do konce a lentilky nesníst. V informatice se ještě naučíme vytvořit podobný graf v prostředí Google tabulek. Byla to skvělá hodina matematiky a moc nás to všechny bavilo.

                                                                                                                                                         Mgr. Lucie Kovařčíková