Projektový den – Den Země

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí.

6. ročníky se letos zaměřily na ornitologii, především ptačí migraci a nástrahy, které člověk migrujícím ptákům chystá.
7. ročníky se věnovaly poznávání krajiny Poodří ve spolupráci s Žerotínským zámkem v Novém Jičíně.
8. třídy se zapojily do celorepublikové akce Ukliďme si Česko a jejich cílem bylo vyčistit okolí Klimkovic.
9. ročníky se vždy starají o zvelebení školní zahrady. Čekala je skupinová výzva o nejdůmyslnější hmyzí hotel. Dalším tématem byl upcykling – znovu využití již nepotřebných věcí. Ze staršího textilu si děvčata vyrobila tašky, batůžky nebo obaly a zdokonalila se v šití na šicím stroji.

Vybraní žáci 8.ročníku se chystají na Ornitologickou konferenci a v rámci přípravy si připravili program pro 6.ročník, který nazvali Let o život.

Mgr. Kateřina Chrapková