PROJEKTOVÝ DEN – FINANČNÍ GRAMOTNOST

Jak si sestavit svůj osobní finanční plán? K čemu je rodinný rozpočet?

Jak fungují banky a co vlastně dělají? Otázek bylo mnoho a na spousty z nich našli žáci odpovědi během projektového dne – finanční gramotnost. V rámci dne se seznámili s aktuálními tématy z oblasti financí. Dozvěděli se teoretické informace, které si mohli vyzkoušet v modelových úlohách. Používali demo účty v bankách, soutěžili ve hře, kde se měli jako rodina vypořádat s různými finančními situacemi, zkoušeli si, jaké je to hospodařit s virtuálními penězi. Žáci se dozvěděli informace i o aktuálních problémech české ekonomiky. Diskutovali o inflaci, o tom, jak jsou v dnešní době půjčky výhodné, i o spoření.

Zvyšování finanční gramotnosti nejen u dětí je jednou z mnoha výzev dnešní moderní doby! Naučit se zdravým finančním návykům je základem pro náš každodenní život.

Mgr. Markéta Strakošová