Úniková hra Zpátky do školy ve 4.C

V prvním zářijovém týdnu si děti ze 4. C zahrály svou první únikovou hru s názvem Zpátky do školy.

V průvodním dopisu se dozvěděly, že jsou zamčeny ve třídě, protože se ztratily klíče.

V několika pracovních listech hledaly správná řešení různých úkolů (luštily šifru ze smajlíků, dle návodného textu řadily obrázky do správného pořadí, měřily a porovnávaly různá zvířata, nebo luštily matematické rébusy) a postupně získávaly indicie k vytvoření svého nového klíče. Ten však musel být shodný s klíčem originálním, aby pasoval do zámku a děti se mohly dostat ven ze třídy.

Děti v této únikové hře musely spolupracovat, logicky přemýšlet a v neposlední řadě rozvíjely svou čtenářskou gramotnost.

Úniková hra děti pohltila a všechny měly radost z úspěchu, protože nikdo z nás nechtěl zůstat v zamčené třídě.

Mgr. Vendula Richterová

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.