• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
VYUŽITÍ UMĚLÉ INTELIGENCE V HODINÁCH ANGLIČTINY

VYUŽITÍ UMĚLÉ INTELIGENCE V HODINÁCH ANGLIČTINY

Umělá inteligence neboli AI je velkým tématem nejen ve školství.

 Její využití může být špatným sluhou, ale dobrým pánem, jak je tomu u všech převratných objevů.

Ve škole jsme si vyzkoušeli zpracovat projekty na téma známá osobnost. Žáci 8. B mohli využít různé mobilní aplikace jako Bing, Chat GPT, Poe, Snap chat atd. Žáci 8. C využili chat boty online v učebně Robotel. Umělá inteligence měla žákům odpovědět na 10 otázek. Zajímavé bylo, jak každá aplikace odpovídala jinou formou a někdy i obsahem. Žáci pak projekty doplnili obrázky, někteří odpovědi vypisovali, jiní je vytiskli tak, jak je dostali.

Tato práce byla rozhodně přínosná nejen pro děti, které se učily s umělou inteligencí pracovat, ale i pro učitelky, které zjistily, kolik různých aplikací lze používat.

Mgr. Marcela Ševčíková a Mgr. Radana Albrechtová