• 556 420 104
  • info@zsklimkovice.cz
  • Vřesinská 22, 742 83 Klimkovice
ZAYFERUS – DRAVCI

ZAYFERUS – DRAVCI

Program společnosti Zayferus v areálu naší školy.

Dne 5. dubna 2024 měli žáci ZŠ Klimkovice možnost zažít nezapomenutelné chvíle při návštěvě společnosti Zayferus, která se specializuje na ukázkové lety dravců.

Nabídli žákům možnost seznámit se s různými druhy dravců a porozumět jejich chování a potřebám. Nejenže se žáci dozvěděli mnoho zajímavých informací, ale mohli si i zasoutěžit o kalendáře, pexesa a magnetky. Někteří vyvolení si dokonce mohli dravce přivolat.

Sokolníci předvedli žákům poutavé ukázky letů dravců, kde měli možnost sledovat jejich přirozenou eleganci a sílu. Prezentace ukázala žákům důležitost ochrany dravců a snahu společnosti Zayferus o zachování jejich životního prostředí.

Všichni doufáme, že tato návštěva posílí vztah žáků k přírodě a inspiruje je k ochraně životního prostředí pro budoucí generace.       

Video z akce můžete zhlédnout na školním kanálu Youtube.                                  

Mgr. Hana Filipová